Bądź ostrożny na drodze - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Bądź ostrożny na drodze

Data publikacji 11.03.2020

Brak wyobraźni, nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny niebezpiecznych, a czasem nawet tragicznych, zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci wyjaśniają okoliczności ostatnich wypadków i apelują o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez wszystkich użytkowników dróg.

Mimo wytężonej pracy prewencyjnej i profilaktycznej policjantów, w ciągu każdego miesiąca grodziscy funkcjonariusze są wzywani średnio do 50 zdarzeń drogowych typu kolizje i wypadki, do których dochodzi na drogach całego powiatu. Po analizie tych zdarzeń okazuje się, że większości można było uniknąć, gdyby użytkownicy dróg byli bardziej rozważni i świadomi, że łamanie każdego przepisu może mieć niebezpieczne skutki. Wczoraj po 16.00 na ul. Żydowskiej w Grodzisku Maz. doszło do potrącenia pieszej na przejściu. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie nie dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że czasem chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy. Przypominamy o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w urządzeniach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Apelujemy również o zwrócenie uwagi na innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych i rowerzystów. Przed tragediami na drodze chroni ostrożność oraz umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania na różne sytuacje.

Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od zachowania wszystkich użytkowników. Przy dużym natężeniu ruchu, w  różnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd jednego z uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do tragedii.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych