KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

100. rocznica powołania Policji Państwowej
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Aplikacja "Moja Komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Magazyn
STOP AGRESJI DROGOWEJ
KSP w Unii
Kadry
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Turysta
dopalacze
Nielegalne treści w internecie
Stop przemocy
Fundacja
Poznaj swoje prawa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Nie tolerujemy łamania prawa na drogach

  Podczas prowadzonych wczoraj działań policjanci grodziskiej drogówki ujawnili 43 kierowców, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych. Zatrzymali także do kontroli drogowej trzy osoby, które zdecydowały się bezprawnie wsiąść za kierownicę swoich aut. Kierowca citroena miał zakaz prowadzenia pojazdów, kierująca hondą- cofnięte uprawnienia do kierowania, a kierujący oplem nie posiadał uprawnień. Cała trójka za złamanie prawa odpowie teraz przed sądem.

 2. Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci drogówki przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi, rowerzyści, motorowerzyści oraz motocykliści – użytkownicy dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu.

 3. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU

  Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi niestety do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Należy zauważyć, że w zderzeniu z innym pojazdem ich użytkownicy narażeni są na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

 4. DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI“

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego stołeczni policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 5. NADMIERNA PRĘDKOŚĆ GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ WYPADKÓW

  Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, mimo trwającego stanu epidemii, zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.