KPP w Grodzisku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”

  20 września 2021 r. na terenie działania Komendy Stołecznej Policji będą prowadzone kolejne działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. Nadrzędnym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 2. ROADPOL SAFETY DAYS – ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ INNYM

  W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 3. Jednośladem bezpiecznie do celu - rower

  Policja prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinni mieć to na uwadze i zawsze przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

 4. DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE

  Trwają działania informacyjno-edukacyjne pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, których odbiorcami są zarówno kierujący, jak i piesi. Policja przypomina uczestnikom ruchu, że wszyscy mamy prawo korzystać z drogi, jednak musimy stosować się do obowiązujących przepisów prawa.

 5. PIERWSZA LEKCJA – LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA

  Po dwumiesięcznej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły. By droga do edukacji była zawsze bezpieczna, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przy współpracy z mundurowymi z komendy wojewódzkiej przygotowali materiał filmowy, przypominający podstawowe zasady bezpieczeństwa jakimi powinny kierować się dzieci idące do szkoły.