KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń
Aplikacja "Moja Komenda"
Stop przemocy
dopalacze
Turysta
Tłumacz
Nielegalne treści w internecie
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Jesień na drodze

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 2. Pieszy zginął w wypadku. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

  Wczoraj po 17.00 w Kaleni- Towarzystwo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący renaultem śmiertelnie potrącił idącego drogą pieszego. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i uwzględnianie jesiennych warunków pogodowych.

 3. "NIE ZABIJAJ" - inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców

  Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Piesi, rowerzyści, czy motorowerzyści w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, na drodze pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dzisiaj policjanci z grodziskiej komendy przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób.

 5. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują.

 6. Pierwsza pomoc. Część 3: Postępowanie z osobą nieprzytomną

  Utrata przytomności to stan zagrożenia życia. Najczęściej jest efektem urazu, wstrząsu lub stanu chorobowego. W jej następstwie może dojść do niedrożności dróg oddechowych na skutek zablokowania ich językiem, ciałem obcym lub treścią żołądka powodując bezdech, a po kilkudziesięciu sekundach zatrzymanie krążenia. Dlatego umiejętność udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej jest niezwykle ważna. Przedstawiamy zatem podstawowe czynności, które powinien podjąć każdy z nas w takiej sytuacji.

 7. Pierwsza pomoc. Część 2: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i ocena stanu osoby poszkodowanej

  Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której od niego będzie zależało zdrowie i życie drugiego człowieka. Najgorsza w takich sytuacjach jest bezradność. Znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy pomoże nam opanować zdenerwowanie i umożliwi rzeczową ocenę sytuacji. Podjęcie działań ratowniczych w ciągu pierwszej godziny po wypadku decyduje o szansie przeżycia osób poszkodowanych. W kolejnym artykule omawiamy zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia i oceny stanu poszkodowanego.

 8. Pierwsza pomoc. Część 1: Apteczka samochodowa

  Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Udzielanie pomocy jest obowiązkiem prawnym i moralnym każdego człowieka (a w przypadku policjanta również obowiązkiem służbowym). Warto wiedzieć jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i jak pomóc poszkodowanym. Zaniechanie działania z prawnego punktu widzenia wiąże się z odpowiedzialnością karną. Pierwszy z cyklu artykuł poświęcamy apteczce samochodowej.