KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Aplikacja "Moja Komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Magazyn
STOP AGRESJI DROGOWEJ
KSP w Unii
Kadry
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Turysta
dopalacze
Nielegalne treści w internecie
Stop przemocy
Fundacja
Poznaj swoje prawa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK&BUS", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 2. Bądź widoczny – bądź bezpieczny

  W okresie jesienno - zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

 3. Dziś kolejne policyjne działania „Smog"

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 4. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenia na drogach

  Mimo wielu przykładów nieszczęść na drogach, policyjnych apeli i surowych kar, na ulice wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy. Tylko w ubiegłym tygodniu grodziscy policjanci zatrzymali 5 takich nieodpowiedzialnych osób. Na szczęście zostały wyeliminowane z ruchu, zanim doprowadziły do groźnego wypadku. Reagujmy na każde podejrzane zachowanie użytkowników dróg, a gdy widzimy nietrzeźwego, który siada za kierownicę, nie pozwólmy mu wyruszyć w podróż i informujmy policjantów.

 5. Bądź zawsze ostrożny na drodze

  Mamy jesień, z dnia na dzień warunki drogowe będą się pogarszać, wielu kierowców nie zmieniło jeszcze opon letnich na zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich najwięcej kolizji i wypadków najtragiczniejszych w skutkach zanotowano właśnie w miesiącach jesienno-zimowych. Wtedy piesi i rowerzyści stają się mniej widoczni, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji.