KPP w Grodzisku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. 29 kierowców jechało z nadmierną prędkością

  Wczoraj na terenie działania Komendy Stołecznej Policji prowadzone były działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. Ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Na drogach powiatu grodziskiego policjanci ujawnili 29 wykroczeń w tym zakresie.

 2. POGODA SPRZYJA ROWERZYSTOM. PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

  Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.

 3. „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

  To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

 4. BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

  Synoptycy zapowiadają załamanie pogody, silny wiatr, opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. W tak zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych należy zachować ostrożność na drodze.

 5. (NIE)BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ

  Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.