KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń
Aplikacja "Moja Komenda"
Stop przemocy
dopalacze
Turysta
Tłumacz
Nielegalne treści w internecie
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy?

  Czy kierowcy zastanawiają się nad skutkami popełnienia wykroczenia? Chyba nie do końca! Zazwyczaj obawiają się w takim przypadku patrolu policyjnego i ewentualnej grzywny w postaci mandatu karnego. Jednak interwencja może skończyć się również zatrzymaniem prawa jazdy. A to może pociągnąć za sobą nie tylko skutki finansowe, ale także moralne i społeczne. Przepisy jasno określają obligatoryjne i fakultatywne przypadki zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.

 2. Działania dla bezpieczeństwa pieszych

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas akcji prowadzonej na terenie powiatu grodziskiego funkcjonariusze nałożyli łącznie 48 mandatów i pouczyli 20 użytkowników dróg, którzy złamali przepisy dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach.

 3. Kolizja, wypadek- i co dalej?

  W 2017 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji interweniowali na miejscu 29.138 kolizji drogowych. Wiele z nich mogło obyć się bez pomocy policjantów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli na miejscu nie ma osób rannych bądź zabitych, uczestnicy zdarzenia drogowego wymieniają się między sobą danymi (tzw. oświadczenie). Całkiem inaczej wygląda sytuacja, jeżeli któryś z uczestników zdarzenia źle się poczuł i trzeba wezwać na miejsce pogotowie.

 4. ODBLASKuj, czyli świeć przykładem

  Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.

 5. Bezpiecznie dojedź na ferie

  Rozpoczęły się ferie zimowe i wzmożone w tym okresie wyjazdy. Dlatego też grodziscy policjanci przypominają o najważniejszych rzeczach, które należy wykonać przed wyruszeniem w podróż. To czy bezpiecznie dojedziemy do celu i szczęśliwie spędzimy ten wolny czas, w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania samochodu i siebie do zimowego wyjazdu.

 6. Kontrole autokarów na terenie powiatu grodziskiego

  Stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku można sprawdzić w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33 ( obok bazy PKS ). Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

 7. Rowerzysta zginął w wypadku. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

  Dziś przed 6.00 w Kozerkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący iveco śmiertelnie potrącił jadącego przed nim rowerzystę. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas każdej podróży.

 8. Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!

  Dzisiejszej nocy i rano na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Przyczyną kolizji było zwykle niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drogach, a dokładnie nieuwzględnianie śliskich jezdni. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie każdej zimowej podróży.