KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Aplikacja "Moja Komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Magazyn
STOP AGRESJI DROGOWEJ
KSP w Unii
Kadry
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Turysta
dopalacze
Nielegalne treści w internecie
Stop przemocy
Fundacja
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Dziś ogólnopolskie działania dla bezpieczeństwa pieszych

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania pn. „Piesi”. Podczas kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych. Tylko w 2017 roku właśnie w tych miejscach w wypadkach zginęło w Polsce 205 osób. Policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w tym zakresie.

 2. Kierowco! Zapnij pasy

  Policjanci całego garnizonu stołecznego w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzą dziś działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Pasy”. Mają one na celu ograniczenie tragicznych skutków wypadków drogowych, które wynikają z braku odpowiednio zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 3. Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!

  W ostatnim czasie na drogach panują trudne warunki, których efektem jest zwiększona liczba zdarzeń drogowych. Ich przyczyną jest łamanie przepisów przez różne grupy użytkowników dróg. Policjanci ruchu drogowego regularnie prowadzą działania kontrolne i prewencyjne. Wszystkie mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo podczas każdej podróży zależy w dużej mierze od ich własnego zachowania.

 4. 13 wykroczeń na przejazdach kolejowych

  Policjanci ruchu drogowego grodziskiej komendy prowadzili wczoraj działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Miały one na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych przy przejeździe, czy przechodzeniu przez torowiska oraz dotyczących zasad poruszania się w takich miejscach. Funkcjonariusze ujawnili w czasie działań 13 naruszeń prawa.

 5. Uwaga na "niedopatrzenie"!

  Wzrok to najważniejszy zmysł dla kierowcy. Dzięki niemu kierujący pojazdem rejestruje wszystko co dzieje się dookoła, a co za tym idzie może wykonywać prawidłowe manewry na drodze. Jednak samochód musi również spełniać odpowiednie warunki, aby zmysł ten można było w pełni wykorzystać. Chodzi tutaj przede wszystkim o zadbanie o dobrą widoczność przez szyby pojazdu.