KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Aplikacja "Moja Komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Magazyn
STOP AGRESJI DROGOWEJ
KSP w Unii
Kadry
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Turysta
dopalacze
Nielegalne treści w internecie
Stop przemocy
Fundacja
Poznaj swoje prawa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Sprawdź autokar przed wyjazdem na ferie

  Ferie zimowe w województwie mazowieckim będą trwały od 28 stycznia do 10 lutego. To czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych. Wiąże się często z wyjazdami indywidualnymi i zorganizowanymi do odległych miejscowości. Jak co roku policjanci grodziskiej "drogówki" będą kontrolowali autokary, wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Stały punkt kontroli w powiecie grodziskim znajduje się przy ul. Chełmońskiego 33 w Grodzisku Maz. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i OC.

 2. Zimowe wskazówki – kierowco koniecznie obejrzyj film!

  Zimą każdy kierowca powinien nie tylko odpowiednio reagować na warunki atmosferyczne, ale także być na nie przygotowanym. W myśl – bezpieczeństwo przede wszystkim – przygotowaliśmy krótkie wskazówki zimowe dla kierowców. Pamiętaj! Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu, zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Unikniesz także wysokiego mandatu karnego. Kierowco - bądź bezpieczny na drodze.

 3. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś pierwsze w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 4. Apelujemy o rozwagę na drodze

  Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana pogody wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

 5. Jedź ostrożniej podczas deszczu!

  Dziś na drogach w naszym regionie mamy dość trudne warunki pogodowe dla podróżujących. Opady deszczu, śliskie jezdnie i nieostrożność kierujących często są powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i uwzględnianie warunków pogodowych podczas każdej podróży.