KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

100. rocznica powołania Policji Państwowej
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Aplikacja "Moja Komenda"
Krajowa Mapa Zagrożeń
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Tłumacz
Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka
Magazyn
STOP AGRESJI DROGOWEJ
KSP w Unii
Kadry
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Turysta
dopalacze
Nielegalne treści w internecie
Stop przemocy
Fundacja
Poznaj swoje prawa

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Ogólnopolskie działania policyjne „TRUCK & BUS”

  17 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Co robimy, a co powinniśmy robić za kierownicą

  Rozmowa przez telefon komórkowy, pisanie sms-ów, regulowanie nawigacji, zmiana muzyki, jedzenie czy picie — rzeczy, które robimy dodatkowo w czasie jazdy można mnożyć. Mają one umilać i ułatwiać podróż, są też jednak skutecznymi rozpraszaczami. Z łatwością tracimy koncentrację skupiając się na zmianie ustawień w nawigacji czy obsługą telefonu. Niestety, za kierownicą wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dojść do tragedii. Zobaczcie nasz najnowszy film, który pokazuje konsekwencje drobnych rozproszeń za kierownicą.

 3. Świeć Przykładem – Noś odblaski!

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

 4. Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 5. Uważaj na drogach, szczególnie w tych miejscach

  Brak wyobraźni, nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny niebezpiecznych, a czasem nawet tragicznych, zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci regularnie prowadzą działania na drogach powiatu oraz wskazują główne zagrożenia i miejsca ich występowania. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas każdej podróży.