KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń
Aplikacja "Moja Komenda"
Stop przemocy
dopalacze
Turysta
Tłumacz
Nielegalne treści w internecie
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Bezpiecznie dojedź na ferie

  Rozpoczęły się ferie zimowe i wzmożone w tym okresie wyjazdy. Dlatego też grodziscy policjanci przypominają o najważniejszych rzeczach, które należy wykonać przed wyruszeniem w podróż. To czy bezpiecznie dojedziemy do celu i szczęśliwie spędzimy ten wolny czas, w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania samochodu i siebie do zimowego wyjazdu.

 2. Kontrole autokarów na terenie powiatu grodziskiego

  Stan techniczny autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku można sprawdzić w stałym punkcie kontrolnym, który mieści się w Grodzisku Maz. przy ul. Chełmońskiego 33 ( obok bazy PKS ). Policjanci podczas takiej kontroli sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

 3. ODBLASKuj, czyli świeć przykładem

  Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji, której spot można będzie zobaczyć między innymi w komunikacji miejskiej i podmiejskich pociągach.

 4. Rowerzysta zginął w wypadku. Policjanci apelują o ostrożność na drogach!

  Dziś przed 6.00 w Kozerkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący iveco śmiertelnie potrącił jadącego przed nim rowerzystę. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas każdej podróży.

 5. Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!

  Dzisiejszej nocy i rano na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Przyczyną kolizji było zwykle niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drogach, a dokładnie nieuwzględnianie śliskich jezdni. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie każdej zimowej podróży.

 6. Bądź ostrożny na drogach

  Tylko wczoraj na terenie powiatu grodziskiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. Na szczęście nie były to poważne w skutkach wypadki, ale kolizje utrudniały ruch i właściciele mają uszkodzone samochody. Jesienno-zimowe warunki atmosferyczne wymagają od wszystkich użytkowników dróg szczególnej ostrożności. Aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń w przedświątecznym pośpiechu, apelujemy o rozwagę i przestrzeganie wszystkich przepisów i zasad ruchu drogowego.

 7. Uważajmy na drogach!

  Policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

 8. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.