Usłyszał 14 zarzutów karnych - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 14 zarzutów karnych

Data publikacji 07.02.2020

Ustalony i zatrzymany przez grodziskich kryminalnych 38-latek odpowie za wielokrotne kradzieże z włamaniami. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna brał udział w 14 kradzieżach paliwa z wykorzystaniem skradzionej wcześniej karty jednej z firm. Zatrzymany przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Policyjne działania rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu utraty karty służącej do tankowania pojazdów jednej z miejscowych firm i wielokrotnego użycia jej na różnych stacjach paliw. Funkcjonariusze szybko dotarli do monitoringów i wytypowali pojazd, którym mógł być przewożony zdobyty w ten sposób olej napędowy. Właściciel auta trafił do grodziskiej komendy.

Podczas czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że 38-latek brał udział w czternastu zdarzeniach, podczas których została użyta skradziona wcześniej karta. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami, do których się przyznał. Łączna kwota strat firmy na skutek tych przestępstw wyniosła prawie 12 tysięcy złotych.

Decyzją prokuratora zatrzymany został objęty policyjnym dozorem. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie działał sam. Drugi z podejrzanych wkrótce odpowie za te same czyny.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea