Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W wypadku zginął 25-letni mężczyzna- Uważajmy na drogach

Data publikacji 05.08.2019

W ostatnią sobotę 3 sierpnia po 21.00 w Izdebnie Nowym doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem najechał na osobę jadącą lub prowadzącą rower. Niestety, 25-letni mężczyzna zginął na miejscu tego wypadku. Ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia. Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg, a pieszym i rowerzystom przypominają o używaniu elementów odblaskowych, które poprawiają ich widoczność na drodze.

Grodziscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę po 21.00 w Izdebnie Nowym. Kierujący volkswagenem, jadący w kierunku Grodziska Maz. najechał na osobę poruszającą się w tym samym kierunku z rowerem lub na rowerze. Na skutek obrażeń ciała 25-latek zginął na miejscu wypadku. Kierowca auta był trzeźwy.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg  i przypominają o używaniu elementów odblaskowych. W godzinach wieczornych i nocnych piesi i rowerzyści muszą mieć świadomość, że bez świateł i odblasków nie są widoczni dla kierowców. Jak wynika z analiz, po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów! Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru: może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ją ominąć.

Zachowaj ostrożność i uważaj na innych użytkowników dróg! Bądź widoczny i daj się dostrzec kierowcom!

 

kz