Debata społeczna dla mieszkańców gminy Jaktorów - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna dla mieszkańców gminy Jaktorów

Data publikacji 27.06.2019

O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Jaktorów. Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie przedstawił najważniejsze zagrożenia na tym terenie, które wynikały ze zdarzeń w 2018 roku. Wszystkie spostrzeżenia przekazywane przez uczestników posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

Wczoraj o godz. 9.00 w budynku Urzędu Gminy w Jaktorowie odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie – kom. Bartosz Zając, dzielnicowi tego rejonu – asp. Sławomir Klucznik i st.asp. Przemysław Sawicki i policjantka grodziskiej komendy oraz wójt gminy Jaktorów- Maciej Śliwerski i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy.

Podczas debaty Komendant Komisariatu przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy, jaki został odnotowany w 2018 roku. Zostało omówione również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za jej pośrednictwem. Jednym z elementów spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz zadaniami dzielnicowych i policjantów poszczególnych pionów.

W czasie rozmowy na temat lokalnych problemów uczestnicy zgłaszali miejsca, w których zauważają zagrożenia, szczególnie w ruchu drogowym. Mieszkańcy wskazywali także miejsca, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu i niszczenia mienia. Policjanci zachęcali do bieżącej współpracy i informowania w każdej możliwej formie o łamaniu prawa i stwarzaniu zagrożenia, a także dzielenia się informacjami o metodach zapobiegania poszczególnym przestępstwom. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

 

kz

 

 

 

  • Uczestnicy debaty społecznej w Jaktorowie
  • Uczestnicy debaty społecznej w Jaktorowie
  • Uczestnicy debaty społecznej w Jaktorowie