Grodziskie przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grodziskie przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 22.10.2018

W ramach działań profilaktycznych policjant z grodziskiej komendy przeprowadził kolejne spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci przypominały sobie także numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy w trudnych sytuacjach. Uczestnicy mieli również możliwość poznać zadania policjantów i obejrzeć policyjne wyposażenie do służby. Najmłodsi obiecali, że będą przestrzegać przekazywanych im zasad i wszędzie zachowywać się ostrożnie.

Podczas rozmowy z dziećmi z grodziskiego przedszkola Nr 1 policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie na ulicy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych podczas każdego jesiennego wyjścia z domu.

Profilaktyk przekazał dzieciom ważne informacje na temat zadań wykonywanych przez policjantów i przypomniał numery alarmowe do służb, które należy wezwać w różnych trudnych sytuacjach.

Elementem zajęć był też pokaz policyjnego sprzętu wykorzystywanego podczas służby. Dzieci chętnie przymierzały czapki,oglądały kajdanki i dowiadywały się kiedy funkcjonariusze używają różnych innych przedmiotów.  

 

kz

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu