Policyjna edukacja na rodzinnym pikniku - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna edukacja na rodzinnym pikniku

Data publikacji 14.05.2018

W ostatnią sobotę grodziscy policjanci brali udział w spotkaniu z mieszkańcami w ramach organizowanego od 2 lat w gminie programu „Nasze wsie naszą dumą”. Policyjne stanowisko było elementem pikniku rodzinnego, który odbywał się tym razem w Książenicach. Spotkanie było okazją do rozmów z uczestnikami na temat bezpieczeństwa, zachęcania do korzystania z policyjnych aplikacji i kontaktu z dzielnicowymi oraz przekazywania informacji o służbie w Policji. Najmłodsi chętnie poznawali policyjny sprzęt i zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

W ostatnią sobotę policjanci grodziskiej komendy zostali zaproszeni do udziału w kolejnym pikniku gminnym, który odbywał się w Książenicach. Oprócz dbania o bezpieczeństwo uczestników, funkcjonariusze przygotowali stanowisko, przy którym można było m.in. rozmawiać z nimi o zagrożeniach, jakie zauważają w tym rejonie zamieszkania. Dzielnicowi radzili jak zapobiegać najczęściej występującym przestępstwom. Prezentowali również narzędzia kontaktu z nimi- Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, zachęcając do korzystania z nich w odpowiednich sytuacjach. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję zapoznać się, a nawet przymierzyć sprzęt i wyposażenie służbowe mundurowych i dowiedzieć się wiele na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach. Chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy, dotyczące zasad zachowania na drodze, wobec osób obcych, czy zwierząt. Osoby zainteresowane policyjną pracą poznawały zadania funkcjonariuszy i otrzymywały informacje na temat naboru do tej służby.

Dorośli i dzieci byli zapewniani o stałej dbałości o ich bezpieczeństwo przez policjantów i możliwości kontaktu z nimi w każdej sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze zachęcali także do aktywności mieszkańców w dziedzinie wspólnej dbałości o bezpieczeństwo.

 

kz

  

  • Policyjne stanowisko podczas pikniku
  • Policyjne stanowisko podczas pikniku
  • Policyjne stanowisko podczas pikniku