Policjant edukował przedszkolaki z „Tęczowego Domku” - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant edukował przedszkolaki z „Tęczowego Domku”

Data publikacji 10.05.2018

W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy przeprowadził spotkanie z dziećmi z grodziskiego przedszkola Tęczowy Domek. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Oprócz zasad zachowania w różnych miejscach, funkcjonariusz przypominał najmłodszym jak w razie potrzeby wezwać pomoc. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat pracy policjantów oraz obejrzały radiowóz.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant wyjaśniał im, na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicach. Ważnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów. Wszystkie dzieci były też przekonywane do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

W czasie spotkania nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Jeszcze innym elementem były informacje na temat pracy policjantów. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska pojazdu służbowego funkcjonariuszy.

 

 kz

  • Policjant na zajęciach w przedszkolu
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami