Wynieśli ze skupu 200 kilogramów miedzi - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wynieśli ze skupu 200 kilogramów miedzi

Data publikacji 13.04.2018

Grodziscy kryminalni zatrzymali 4 osoby podejrzane o kradzież. Policjanci ustalili, że mężczyźni w wieku od 17 do 26 lat zabrali ze skupu złomu 200 kilogramów miedzi. Przemysław J., Mateusz K., Jakub J. i Daniel P. usłyszeli zarzut wspólnego dokonania tego przestępstwa. Cała czwórka przyznała się do winy. Za kradzież grozi im nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

Zadania wykonywane od kilku miesięcy przez grodziskich kryminalnych w sprawie kradzieży miedzi z jednego ze skupów złomu zakończyły się ustaleniem osób podejrzanych o ten czyn. Policjanci pojechali do miejsc zamieszkania czterech wytypowanych mężczyzn. 17-latek, 20-latek, 21-latek i 26-latek zostali zatrzymani tego samego dnia.

Podczas czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyźni wynieśli z terenu firmy około 200 kilogramów miedzi. Właściciel wycenił swoje straty na 5 tysięcy złotych. Przemysław J., Mateusz K., Jakub J. i Daniel P. usłyszeli zarzut wspólnego dokonania kradzieży. Cała czwórka przyznała się do przestępstwa. Trzech mężczyzn dobrowolnie poddało się karom. Sąd podejmie decyzję w sprawie 26-latka, który będzie odpowiadał za czyn popełniony w warunkach recydywy. Kradzież zagrożona jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

kz

  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn