Zasad bezpieczeństwa uczymy od przedszkola - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zasad bezpieczeństwa uczymy od przedszkola

Data publikacji 12.03.2018

Jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, co zrobić, gdy się zgubimy, jak rozmawiać z obcą osobą, w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań udzielał policjant grodziskiej komendy podczas wizyty w żabiowolskim przedszkolu. Dzieci chętnie zdobywały również wiedzę praktyczną i zapoznawały się z zadaniami i wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy.

Policjant grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną, przeprowadził kolejne spotkanie o tematyce bezpieczeństwa w przedszkolu. Ostatnie takie zajęcia realizował w Przedszkolu Żabka w Żabiej Woli. Dzieci dowiadywały się jak bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach i sytuacjach. Policjant uczył zasad ostrożności na drogach, podczas samodzielnego pobytu w domu, a także w sytuacji zagubienia się w nieznanym miejscu. Uczestnicy spotkań ćwiczyli sposoby prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni i ostrożnego zachowania jako pasażer samochodu. Policjant mówił im również o potrzebie używania elementów odblaskowych podczas pieszych podróży.

Nieodzownym elementem zajęć były również odpowiedzi na pytania przedszkolaków o codzienną służbę policjantów. Funkcjonariusz wyjaśniał, że ich głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo i niesienie pomocy w trudnych sytuacjach. Na podstawie filmu profilaktycznego przypominał również numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska niektóre elementy wyposażenia służbowego policjantów i dowiedzieć się kiedy funkcjonariusze muszą ich używać. Wśród najmłodszych było wiele osób deklarujących chęć wykonywania tego zawodu w przyszłości.

kz