Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej! - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!

Data publikacji 07.03.2018

W ostatnim czasie na drogach panują trudne warunki, których efektem jest zwiększona liczba zdarzeń drogowych. Ich przyczyną jest łamanie przepisów przez różne grupy użytkowników dróg. Policjanci ruchu drogowego regularnie prowadzą działania kontrolne i prewencyjne. Wszystkie mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że bezpieczeństwo podczas każdej podróży zależy w dużej mierze od ich własnego zachowania.

Poślizg, po którym dochodzi do zderzenia z innym pojazdem, czy wjechania do rowu, albo dachowania to niebezpieczne skutki niezachowania ostrożności na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach. A te, o tej porze roku są szczególnie śliskie. Podczas każdej podróży należy uwzględniać również poranne przymrozki.  

Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie nie dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że czasem chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy. Przypominamy również o bardzo ważnym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Apelujemy również o zwrócenie uwagi na innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych lub rowerzystów. Przed tragediami na drodze chroni ostrożność oraz umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania na różne sytuacje.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników. Przy dużym natężeniu ruchu, w  trudnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd jednego z uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do tragedii.

kz