Nie odzyskał długu, usłyszał zarzuty - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie odzyskał długu, usłyszał zarzuty

Data publikacji 09.01.2018

Kamil D. został zatrzymany przez grodziskich policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa. 18-latek jest podejrzany o to, że próbował siłą zmusić znajomego do oddania mu długu, a gdy to się nie udało, zabrał jego rower. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz kradzież.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do pobliskiej miejscowości, gdzie miało dojść do kradzieży roweru. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że zgłaszający został najpierw uderzony pałką , a następnie zabrano mu rower, którym przyjechał. Tych czynów miał dokonać jego znajomy, który chwilę wcześniej odjechał zabranym jednośladem. Policjanci ustalili rysopis i dane podejrzewanego mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwanie w okolicy. Po niedługim czasie zauważyli i zatrzymali osobę, której wygląd pasował do ustalonego. Po rozmowie z 18-latkiem szybko odnaleźli ukryty na pobliskiej łące rower.

Podczas dalszych czynności grodziscy dochodzeniowcy wyjaśnili, że zatrzymany mężczyzna swoim agresywnym zachowaniem próbował zmusić znajomego do oddania mu długu. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie Kamilowi  D. dwóch zarzutów karnych. Młody mężczyzna odpowie przed sądem za wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz kradzież roweru.

 

kz