Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej! - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Śliskie jezdnie – jedź wolniej!

Data publikacji 02.01.2018

Dzisiejszej nocy i rano na drogach powiatu grodziskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Przyczyną kolizji było zwykle niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drogach, a dokładnie nieuwzględnianie śliskich jezdni. Grodziscy policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie każdej zimowej podróży.

Tylko dzisiejszego ranka na drogach powiatu doszło do 6 zdarzeń drogowych. Na szczęście były to kolizje, w których nikt nie został ranny. Ich przyczyną było głównie niedostosowanie prędkości jazdy kierowców do warunków na drogach. A te, były dziś szczególnie śliskie. Wjechaniem do rowu zakończyły się 4 kolizje. O tej porze roku poranne przymrozki występują często i należy je uwzględniać podczas każdej podróży. Poślizg, po którym dochodzi do zderzenia z innym pojazdem, czy wjechania do rowu, albo dachowania to niebezpieczne skutki niezachowania  ostrożności na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach.

Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie nie dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że czasem chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy. Przypominamy również o bardzo ważnym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Apelujemy również o zwrócenie uwagi na innych użytkowników dróg, szczególnie pieszych lub rowerzystów. Przed tragediami na drodze chroni ostrożność oraz umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania na różne sytuacje.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników. Przy dużym natężeniu ruchu, w  trudnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd jednego z uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do tragedii.

 

kz