Policjanci z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 08.11.2017

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli i profilaktyk z grodziskiej komendy odwiedzili wczoraj dzieci z przedszkola w Ojrzanowie. Policjanci uczyli i przypominali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się wiele na temat prawidłowego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze wyjaśniali również, jak postępować w kontakcie z obcą osobą. Zajęcia dotyczyły także sytuacji i sposobów wzywania pomocy.

Profilaktyk z grodziskiej komendy i dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli gościli wczoraj z wizytą u dzieci w ojrzanowskim przedszkolu. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania pieszo, a także o obowiązkach pasażera samochodu. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze obcej osoby. Na podstawie filmu profilaktycznego funkcjonariusze wskazywali im sytuacje, w których należy wezwać służby i uczyli, jak to prawidłowo zrobić.

Spotkanie było również okazją, aby przybliżyć przedszkolakom zawód policjanta. Dzieci miały możliwość przymierzyć elementy wyposażenia i umundurowania policyjnego, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali od dzielnicowego stempel z symbolem policyjnego misia, dzięki któremu będą dłużej pamiętały prezentowane im informacje o bezpieczeństwie.

 kz

  • Policjanci z wizytą w przedszkolu
  • Policjanci z wizytą w przedszkolu
  • Policjanci z wizytą w przedszkolu