Przedszkolaki uczyły się zasad bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki uczyły się zasad bezpieczeństwa

Data publikacji 28.09.2017

W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy przeprowadził spotkania z dziećmi z Przedszkola Nr 7. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach. Oprócz zasad prawidłowych zachowań, funkcjonariusz przypominał najmłodszym jak wezwać pomoc w razie potrzeby. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat pracy policjantów i chętnie oglądały służbowe wyposażenie.

Podczas rozmowy z dziećmi z 4 grup grodziskiego Przedszkola Nr 7 policjant wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w różnych miejscach, w których mogą się znaleźć. Ważnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszystkie dzieci były też przekonywane do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych.

W czasie spotkań nie mogło również zabraknąć przypomnienia numerów alarmowych, pod które należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusz opowiedział dzieciom o codziennej pracy policjantów i przekonywał, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Jak zawsze uczestnicy z niecierpliwością czekali na pokaz wyposażenia służbowego funkcjonariuszy i chętnie przymierzali czapki, kajdanki oraz pozowali do zdjęć.

 

kz

  • Policjant na zajęciach w przedszkolu
  • Policjant na zajęciach w przedszkolu
  • Policjant na zajęciach w przedszkolu