Zatrzymani za kradzieże na tej samej posesji - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże na tej samej posesji

Data publikacji 17.08.2017

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi. 50-latek i 36–latek przyznali się do oddzielnego dokonania przestępstw na tej samej posesji. Tomasz M. i Paweł W. po przedstawieniu zarzutów dobrowolnie poddali się karom za popełnione czyny. Kradzież zagrożona jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Działania podjęte przez grodziskich policjantów po zgłoszeniu kradzieży doprowadziły do wytypowania dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Kryminalni szybko zatrzymali 50-latka i 36-latka. Podczas wykonanych czynności potwierdzili, że obaj mogą być sprawcami kradzieży różnych przedmiotów z posesji w podgrodziskiej miejscowości. Właściciel wycenił wartość zabranych elektronarzędzi na ponad 3 tysiące złotych.

Po przedstawieniu zarzutów kradzieży, Tomasz M. i Paweł W. przyznali się do kilkakrotnego wejścia na posesję i kradzieży z niezabezpieczonego domu znajdujących się tam wartościowych rzeczy. Mężczyźni mieli działać oddzielnie i w różnych terminach, a przedmioty sprzedać w lombardach. Obaj skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karom. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

kz