W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drogach - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drogach

Data publikacji 08.10.2021

Przedszkolaki z Grodziska Maz. i Międzyborowa uczyły się jak być bezpiecznym na drogach. Wiedzę z tego zakresu przekazywali im grodziscy policjanci, zaproszeni na specjalne zajęcia. Dzieci poznawały zasady dla pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Sprawdzały też, czy łatwo je zastosować w praktyce. Mamy nadzieję, że policyjne rady nie zostaną tylko w przedszkolach, ale trafią także do innych użytkowników dróg.

Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy w ostatnim czasie przeprowadził zajęcia w kolejnych dwóch placówkach oświatowych. W spotkaniu z dziećmi z grodziskiego Przedszkola im. Króla Maciusia I razem z nim uczestniczył także dzielnicowy tego rejonu.  Policjanci informowali najmłodszych,  jak poruszać się po ulicach, aby nie doszło tam do groźnego zdarzenia.

Dzieci z Grodziska Maz. i Międzyborowa poznawały zasady bezpieczeństwa dla niechronionych uczestników  ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Dowiedziały się też, czego pasażerowie nie powinni robić w samochodzie, aby pomóc kierowcy dojechać bezpiecznie do celu. Przedszkolaki przypominały sobie jak zachować się na jezdni z sygnalizacją świetlną i tam, gdzie jej nie ma. Ćwiczyły zasady prawidłowego rozglądania się i reagowania na różne pojazdy na ulicy. Dzieci z grodziskiej placówki, pod czujnym okiem dzielnicowego i profiaktyka, trenowały swoje umiejętności podczas praktycznych zajęć na najbliższym skrzyżowaniu. Funkcjonariusze zachęcali wszystkich uczestników spotkań do używania odblasków i wyjaśniali jak, nawet najmniejszy świecący element, może poprawić ich widoczność na drodze.  

Mamy nadzieję, że dzieci będą na bieżąco korzystać ze zdobytej podczas zajęć wiedzy i dzielić się nią z domownikami i innymi użytkownikami dróg.

asp.sztab. Katarzyna Zych