Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany, miał narkotyki i prowadził po ich zażyciu

Data publikacji 17.07.2020

Przeprowadzona przez policjantów grodziskiej drogówki kontrola zakończyła się zatrzymaniem kierowcy forda. Mężczyzna był poszukiwany oraz miał 2 nakazy doprowadzenia do aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i ustalili, że kierował autem pod jej wpływem. 29-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i prowadzenia pojazdu po ich zażyciu. Po dobrowolnym poddaniu się karom trafił do jednostki penitencjarnej.

Po 15.00 policjanci grodziskiego Wydziału Ruchu Drogowego podjęli kontrolę forda, który przemieszczał się drogą w Kraśniczej Woli. Podczas sprawdzania danych kierowcy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez warszawski sąd i jednostkę Policji, a Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. wydał wobec niego dwa nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego. Przed zatrzymaniem funkcjonariusze poddali 29-latka kontroli osobistej. W przypiętej do pasa nerce znaleźli opakowanie z suszem roślinnym. Jak zawsze w takich sytuacjach mundurowi zaczęli ustalać pochodzenie podejrzanej substancji. Wtedy okazało się, że kierowca mógł przed podróżą zażyć marihuanę, której pozostałą porcję miał przy sobie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem po ich zażyciu. Przyznał się do tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karom grzywny i świadczenia pieniężnego oraz wykonywania prac społecznych i zakazowi prowadzenia pojazdów. 29-latek trafił już do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie karę za wcześniejsze czyny.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych