Święta na drogach powiatu grodziskiego - podsumowanie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święta na drogach powiatu grodziskiego - podsumowanie

Data publikacji 30.12.2019

Jak zawsze podczas okresu świątecznego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególnym miejscem wytężonej służby były drogi. W powiecie grodziskim uczestnicy ruchu korzystali z nich bezpiecznie. Od wtorku do niedzieli doszło do dwóch wypadków drogowych. W ciągu 6 dni grodziscy policjanci byli wzywani do 12 kolizji. Podczas licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Podobnie jak w minionych latach policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo w okresie przedświątecznym i świątecznym, prowadząc akcję „Bezpieczny Weekend- Boże Narodzenie”. W ciągu 6 dni na drogach powiatu grodziskiego doszło do 2 wypadków drogowych  i 12 kolizji. Zatrzymanych zostało 3 nietrzeźwych kierujących.

24 grudnia w Międzyborowie doszło do wypadku, w którym ranna została 63-letnia kobieta, potrącona na przejściu dla pieszych przez kierującą VW.

Do drugiego wypadku doszło 26 grudnia. Kierująca toyotą jadąc ul. Królewską podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu fordem. W wyniku zderzenia obu pojazdów kierująca toyotą oraz pasażerka forda zostały przewiezione do szpitala.

Podczas licznych kontroli trzeźwości funkcjonariusze zatrzymali troje kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Mieli po ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mimo tego iż święta już za nami, policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również pieszych przemieszczających się ulicami miast.

 

asp. szt. Sławomir Janowiec