Przedszkolaki poznawały zawód policjanta - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki poznawały zawód policjanta

Data publikacji 15.11.2019

Jakie zadania wykonują policjanci, w jakich sytuacjach pomagają i jak przekazywać im informacje o zagrożeniach- to tylko niektóre tematy spotkania policjanta z grodziskiej komendy z dziećmi z przedszkola im. Wróbelka Elemelka. Zajęcia były okazją do przypomnienia uczestnikom wielu zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały również możliwość poznania policyjnego sprzętu służbowego. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i deklarowało chęć pełnienia tej służby w przyszłości.

Dzieci z grodziskiego  przedszkola poznawały wczoraj ciekawy zawód. Odwiedził ich policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy, który opowiedział o codziennej pracy funkcjonariuszy. Uczestnicy dowiedzieli się jak różne zadania wykonują policjanci i jak często potrzebna jest ich pomoc. Po zapoznaniu z zadaniami technika kryminalistyki każde dziecko mogło sprawdzić jak wykonuje się odbitki linii papilarnych. Policjant przypomniał również dzieciom kiedy i w jaki sposób informować o niebezpieczeństwach. Funkcjonariusz zademonstrował także codzienne wyposażenie policjanta do służby, pokazując między innymi kamizelkę kuloodporną, kajdanki i tarczę do zatrzymywania pojazdów.
 
Spotkanie było również okazją do przypomnienia wielu zasad bezpieczeństwa. Policjant uczył jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako pieszy i pasażer samochodu. Zachęcał do używania elementów odblaskowych. Przekazywane  przez niego zasady dotyczyły też bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz w kontaktach z osobami obcymi.
 
Podczas spotkań dzieci dowiedziały się przede wszystkim tego, że głównym zadaniem policjantów jest pomaganie każdej osobie, która tego potrzebuje i dbanie o bezpieczeństwo w każdym czasie i miejscu. Wielu uczestników już po zajęciach deklarowało chęć wstąpienia do służby.
 

asp. sztab. Katarzyna Zych/ms

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjanci na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu