Przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki poznawały zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 03.10.2019

Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził kolejne spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa. Wskazywał, jak ostrożnie zachowywać się w różnych miejscach i sytuacjach. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia do służby. Najmłodsi byli przekonani, że potrafią już przestrzegać przekazywane im zasady, a także wezwać pomoc, gdy będzie taka potrzeba.

Podczas rozmowy z dziećmi z Przedszkola "Kajtek" w Adamowiźnie policjant  wyjaśniał, na czym polega ostrożne zachowanie w każdym miejscu. Wiele uwagi poświęcił zasadom bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusz uczył i przypomniał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych, szczególnie podczas jesiennych spacerów. Dzieci, jak zawsze chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego sprzętu, z którego funkcjonariusze korzystają podczas służby. Dzieci z uwagą oglądały kajdanki, tarczę do zatrzymywania pojazdów i przymierzały czapki. Przedszkolaki wiedzą już, że policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i można zwracać się do nich o pomoc w przypadku zauważenia zagrożeń. Poznały też numery alarmowe do służb i były przekonane, że potrafią z nich skorzystać w razie potrzeby. Mamy nadzieję, że dorośli włączą się w nasze działania profilaktyczne i będą przypominać dzieciom zasady prawidłowych zachowań.

asp. sztab. Katarzyna Zych/ea

  • Policjant uczy dzieci w przedszkolu zasad ruchu drogowego
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant uczy dzieci w przedszkolu zasad zachowania jako pasażer samochodu
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu
  • Policjant w przedszkolu prezentuje dzieciom wyposażenie do służby
    Policjant na zajęciach profilaktycznych w przedszkolu