Spokojny sierpniowy weekend w powiecie grodziskim - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojny sierpniowy weekend w powiecie grodziskim

Data publikacji 19.08.2019

Długi sierpniowy weekend już za nami. Był to, jak zawsze, pracowity czas dla policjantów. Funkcjonariusze grodziskiej komendy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu. W ciągu 4 dni na drogach nie doszło do żadnego wypadku, policjanci drogówki byli wzywani do 14 kolizji. W czasie licznych kontroli kierujących ujawnili 6 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Jak zawsze podczas dłuższego weekendu grodziscy policjanci strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki szczególnie kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się przez kierujących do ograniczeń prędkości, korzystanie przez wszystkich podróżujących samochodami z pasów bezpieczeństwa. Kontrole dotyczyły także prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach.   Policjanci zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 5 dni na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 14 kolizji, w tym do 2 z udziałem zwierząt leśnych. W czasie licznych kontroli kierujących, grodziscy mundurowi ujawnili 6 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. Żaden z kontrolowanych w tym czasie kierowców nie złamał tej bardzo ważnej zasady bezpieczeństwa.   

kz