Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia profilaktyczne z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Data publikacji 08.05.2019

Współczesne zagrożenia dla młodzieży, odpowiedzialność prawna nieletnich i konsekwencje niebezpiecznych zachowań były tematem spotkań policjanta z grodziskiej komendy z najstarszymi uczniami szkoły w Adamowiźnie. Podczas zajęć funkcjonariusz zaprezentował spot opracowany przez MSWiA w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” i na jego podstawie omówił zagrożenia płynące z zażywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać różnych niebezpieczeństw i reagować na nie w codziennym życiu.

Policyjne prelekcje dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeń, na które w swoim życiu mogą być narażeni młodzi ludzie. Szczególnym tematem były problemy, jakie może powodować używanie substancji psychoaktywnych. Funkcjonariusz podczas zajęć zaprezentował spot opracowany przez MSWiA w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” z hasłem przewodnim „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Po prezentacji odbyła się dyskusja na temat zagrożeń wynikających z zażywania i uzależnienia od narkotyków.

Podczas spotkań  policjant przedstawiał także praktyczne przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji i wyjaśniał konsekwencje prawne takich zachowań. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać różnych niebezpieczeństw  i reagować na nie w codziennym życiu.

 

kz

  • Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole
  • Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole
  • Policjant podczas zajęć profilaktycznych w szkole