Bezpieczne ferie w grodziskiej Mediatece - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w grodziskiej Mediatece

Data publikacji 01.02.2019

Zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom podczas ferii wykonywane są przez grodziskich policjantów w różnorodny sposób. Jedną z metod docierania do najmłodszych są spotkania w miejscach zorganizowanego wypoczynku. W takich zajęciach z policjantami uczestniczyły ostatnio dzieci w grodziskiej Mediatece. Uczestnicy poznawali zasady właściwych zachowań w różnych miejscach i zadania funkcjonariuszy.

W ramach działań profilaktycznych w czasie ferii, dzielnicowy i oficer prasowy z grodziskiej komendy odwiedzili dzieci, które uczestniczą w zajęciach w Mediatece. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem. Nie mogło zabraknąć pokazu sprzętu i informacji na temat używania go podczas codziennej służby. Dzielnicowy st. sierż. Daniel Grzelak opowiedział najmłodszym o swoich zadaniach, szczególnie podczas ferii.

Uczestnicy spotkania poszerzyli również swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i uzyskali odpowiedzi na wiele pytań. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na miejsca zabaw podczas zimowego wypoczynku oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze sprawdzili, czy dzieci znają numery alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby, wyjaśnili także w jakich sytuacjach najmłodsi powinni reagować, aby pomóc innym. Przypominali także jak unikać zagrożeń podczas pobytu w domu, na podwórku, czy  wyjazdu w nieznane miejsca. Dzieci ćwiczyły umiejętność prawidłowego przechodzenia przez ulicę i dowiedziały się jak być ostrożnym pasażerem samochodu. Policjanci zachęcali je również do używania elementów odblaskowych, które często leżą w domu i nie są wykorzystywane.

Uczestnicy zajęć zobowiązali się do ostrożnego zachowania i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Policjanci jak zawsze życzyli im „Wszystkiego bezpiecznego” i zapewniali o ciągłej gotowości do pomocy.

 

kz    

  • Wizyta policjantów w Mediatece
  • Wizyta policjantów w Mediatece
  • Wizyta policjantów w Mediatece