Odwiedziny u grodziskich policjantów w czasie ferii - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny u grodziskich policjantów w czasie ferii

Data publikacji 30.01.2019

W ramach działań profilaktycznych w czasie ferii, wczoraj grodziskich policjantów odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, którzy spędzają wolny czas w świetlicy szkolnej. W ramach wizyty dzieci zapoznały się z codzienną pracą funkcjonariuszy, obowiązkami służbowymi na poszczególnych stanowiskach i policyjnym wyposażeniem. Uczestnicy spotkania poszerzyli również swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i uzyskali odpowiedzi na wiele pytań.

Zadaniem funkcjonariuszy podczas wczorajszej wizyty grupy uczniów w grodziskiej komendzie było zapoznanie ich z policyjnymi czynnościami i przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Policjantka opowiedziała uczestnikom o głównych zadaniach Policji oraz wyposażeniu każdego funkcjonariusza do służby, które dzieci chętnie oglądały i przymierzały. Następnie nasi goście odwiedzili policjantów na poszczególnych stanowiskach.

Uczestnicy mieli okazję poznać ważną  rolę oficera dyżurnego jednostki i przypomnieć sobie numery alarmowe oraz sposób kontaktu z tym policjantem. W Centrum Monitoringu uczniowie potwierdzili, że grodziskie służby cały czas dbają o bezpieczeństwo i sprawdzają, co się dzieje w ważnych punktach miasta. Technik kryminalistyki zapoznał ich także ze swoimi precyzyjnymi zadaniami. Dzieci poznawały zasady zabezpieczania śladów i wykonały odbitkę swoich linii papilarnych.  

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom zasad prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach. Policjantka szczególną uwagę zwróciła na miejsca zabaw podczas zimowego wypoczynku oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy zajęć zobowiązali się do ostrożnego zachowania, używania otrzymanych elementów odblaskowych i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Wiele osób deklarowało wstąpienie w przyszłości do służby, którą uznano za bardzo ciekawą i różnorodną.   

 

kz

 

  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie
  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie
  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie
  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie
  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie
  • Wizyta uczniów w grodziskiej komendzie