Uczniowie z Ojrzanowa mieli lekcje bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z Ojrzanowa mieli lekcje bezpieczeństwa

Data publikacji 14.12.2018

Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli przeprowadzili zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Starsi uczestnicy dowiedzieli się jakie są współczesne zagrożenia dla młodzieży i konsekwencje bezprawnych czynów. Młodszym policjanci przypominali zasady zachowania na drodze, w szkole i w innych miejscach, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Podczas rozmów funkcjonariusze zwracali uwagę na sposoby unikania i zapobiegania zagrożeniom, jakie obserwują podczas swojej codziennej służby.

Podczas spotkań z uczniami najstarszych klas policjanci przedstawiali przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji i wyjaśniali konsekwencje prawne takich zachowań. Uczniowie dowiedzieli się także jak unikać zagrożeń między innymi związanych ze spożywaniem alkoholu, używaniem narkotyków i dopalaczy, czy niewłaściwym korzystaniem z  sieci.

Młodsi uczniowie przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach. Funkcjonariusze dużo uwagi poświęcili na omówienie zagrożeń czyhających na dzieci na drogach i uczulali na ostrożne i rozważne zachowania podczas każdej podróży. Zwłaszcza o tej porze roku, a także w czasie świątecznych wyjazdów zachęcali do używania elementów odblaskowych i prawidłowego zachowania jako pasażerowie samochodów.

Wszyscy byli zainteresowani treściami spotkań, a policjanci zapewniali o swojej gotowości do niesienia im pomocy w każdej sytuacji zagrożenia.

 

kz

  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych
  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych
  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych