O zasadach bezpieczeństwa i prawie z młodzieżą - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O zasadach bezpieczeństwa i prawie z młodzieżą

Data publikacji 28.11.2018

Policjanci z grodziskiej komendy regularnie przeprowadzają zajęcia w placówkach oświatowych o tematyce bezpieczeństwa. W ostatnim czasie odpowiedzieli na zaproszenie grona pedagogicznego z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 5. Najstarsi uczniowie tej szkoły mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat aktualnych zagrożeń, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zasad unikania niebezpiecznych sytuacji w codziennym życiu.

W ostatnim tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 uczestniczyli w zajęciach przeprowadzanych przez policjantów grodziskiej komendy. Tematami spotkań dla młodzieży z klas IV-VIII były zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w codziennym życiu. Policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia w sieci, podczas poruszania się po drogach, a także w kontaktach z osobami obcymi.

Funkcjonariusze wskazali niebezpieczne sytuacje, które często wynikają z nieostrożności i braku rozwagi młodych ludzi. Uczulali uczniów na internetowe treści nieodpowiednie do ich wieku, kontakty z osobami poznanymi w sieci, a także przemoc rówieśniczą. Uczestnicy dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w przypadku tego typu zagrożeń. Policjanci omówili także zasady bezpiecznych zachowań podczas przemieszczania się do i ze szkoły, a także samodzielnego pobytu w domu. Podpowiadali, jak reagować w przypadku kontaktu osobistego lub telefonicznego z obcą osobą. Młodzi ludzie przypominali sobie również, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jako uczestnik ruchu drogowego.

Policyjny profilaktyk przedstawił uczestnikom przepisy prawne, z których wynika odpowiedzialność prawna młodzieży. Prowadzący zajęcia funkcjonariusze zachęcali wszystkich uczestników do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w każdej sytuacji i właściwego reagowania na zagrożenia wokół nich.

 

kz

  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych
  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych
  • Policjanci na spotkaniach profilaktycznych