Konkurs "Z odblaskiem bezpieczniej" - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs "Z odblaskiem bezpieczniej"

Data publikacji 08.11.2018

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Jaktorowie odbył się finał konkursu plastycznego pod nazwą „Z odblaskiem bezpieczniej”, w którym uczestniczył także policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Celem konkursu, w którym brali udział uczniowie klas IV, jest popularyzowanie zasad prawidłowego poruszania się po drogach w okresie jesienno-zimowym. Podczas spotkania policjant przedstawił uczniom prezentację dotyczącą szczególnie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Na zakończenie zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy elementy odblaskowe do wykorzystania podczas codziennych podróży do i ze szkoły.

Po zmierzchu kierowca pojazdu widzi pieszego lub rowerzystę, gdy jest on 20- 30 metrów przed pojazdem. Taki odcinek drogi samochód pokonuje w ciągu niepełnej sekundy. Gdy pieszy lub rowerzysta ma na ubraniu elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowcy z odległości 120- 150 metrów. Kierowca ma na reakcję ponad 5 sekund.

Takie m.in. informacje usłyszeli od policjanta z grodziskiej komendy uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, którzy uczestniczyli w finale konkursu „Z odblaskiem bezpieczniej”. Poprzez poszczególne elementy prezentacji, dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjant przekonywał uczestników, że warto używać odblasków i takim niewielkim wysiłkiem ograniczać zagrożenia na drogach.

W kolejnej części spotkania policjant razem z dyrekcją szkoły wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu, którzy przygotowali plakaty zachęcające do używania elementów odblaskowych. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas IV otrzymali odblaskowe opaski.

Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu, świadomi zagrożeń na drogach, będą na co dzień używać odblasków i rozpowszechnią taką modę wśród swoich kolegów.

kz