Policjant z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 31.10.2018

Profilaktyk z grodziskiej komendy odwiedził wczoraj dzieci z grodziskiego przedszkola. Policjant uczył i przypominali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się wiele na temat prawidłowego poruszania się po drogach. Funkcjonariusz wyjaśniał również, jak postępować w kontakcie z obcą osobą. Zajęcia dotyczyły także sposobów wzywania pomocy.

Profilaktyk z grodziskiej komendy gościł wczoraj u dzieci w grodziskim przedszkolu Kubuś Puchatek. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania pieszo, a także o obowiązkach pasażera samochodu. Zachęcał do używania elementów odblaskowych podczas każdego jesiennego wyjścia z domu. Wyjaśniał dlaczego tak ważne podczas podróży jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i nie przeszkadzanie kierowcy w czasie jazdy.

Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze obcej osoby. Na podstawie filmu profilaktycznego funkcjonariusz wskazał im sytuacje, w których należy wezwać służby i uczył, jak to prawidłowo zrobić.

Spotkanie było również okazją, aby przybliżyć przedszkolakom zawód policjanta. Dzieci miały możliwość przymierzyć elementy wyposażenia i umundurowania policyjnego, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

 

kz