Z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 24.10.2018

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży, w domu i innych miejscach oraz jak wezwać pomoc w razie potrzeby - to tematy zajęć z przedszkolakami, które przeprowadził policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Dzieci były ciekawe zadań, jakie wykonują na co dzień funkcjonariusze i chętnie poznawały wyposażenie służbowe policjantów.

Wczoraj policjant zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne zajęcia z grodziskimi przedszkolakami. Dzieci realizujące swoją edukację w Szkole Podstawowej Nr 1 miały okazję poznać policyjną pracę  i porozmawiać z funkcjonariuszem o bezpieczeństwie. Przekazywane przez profilaktyka zasady dotyczyły głównie właściwych zachowań w ruchu drogowym.  Policjant przypomniał najmłodszym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i podróżować samochodem. Dzieci poznały również numery alarmowe  do służb i sposoby wzywania pomocy.

Uczestnicy mieli też okazję dowiedzieć się jakie zadania wykonują na co dzień policjanci i jakich przedmiotów używają podczas służby. Mamy nadzieję, że takie spotkania ułatwią  w przyszłości właściwy kontakt tych osób z funkcjonariuszami, którzy zawsze są gotowi nieść im pomoc.

 

kz

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych