Zawsze bezpieczni na drogach - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze bezpieczni na drogach

Data publikacji 17.10.2018

Wczoraj policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził spotkania z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom zasady bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Dzieci miały również możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy w czasie wyjścia na najbliższe skrzyżowanie. Wyrabianie nawyków ostrożnego zachowania na drogach u najmłodszych może mobilizować dorosłych do częstszego zastanawiania się nad tym aspektem życia.

Podczas rozmów z dziećmi policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie na drodze. Dzieci, jak zawsze chętnie, odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusz uczył i przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Zabawa w kierowcę i przeszkadzające dziecko uświadamiała uczestnikom  możliwe konsekwencje takiego zachowania podczas podróży.

Jednym z elementów zajęć były też praktyczne ćwiczenia na najbliższym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. Policjant wskazywał zagrożenia w ruchu drogowym w okolicy szkoły i wyjaśniał jak ich unikać. Zachęcał dzieci do przypominania tych zasad również dorosłym, którzy często w pośpiechu pomijają ważne elementy bezpieczeństwa. Funkcjonariusz przypominał o obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcał do korzystania z  nich także w czasie poruszania nawet po drogach w mieście.

 

kz

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych