Z przedszkolakami z Zaczarowanej Dorożki o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkolakami z Zaczarowanej Dorożki o bezpieczeństwie

Data publikacji 09.06.2018

Policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, zorganizował kolejne spotkanie z przedszkolakami. Tym razem był w grodziskim przedszkolu Zaczarowana Dorożka. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom wiele zasad bezpieczeństwa. Szczególnie uczulał na te, które dotyczą okresu letniego i wakacyjnych wyjazdów. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego i radiowozu. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

Podczas rozmowy z dziećmi z przedszkola Zaczarowana Dorożka policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w domu, na ulicy i podczas wakacyjnych wyjazdów. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. W okresie letnim nie mogło zabraknąć także wiedzy na temat właściwych zachowań podczas pobytu nad wodą i wyjazdów w nieznane miejsca. Zapewniał dzieci, że zawsze w trudnych sytuacjach policjanci są gotowi udzielić im pomocy.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w pracy. Na zakończenie spotkań na przedszkolnym dziedzińcu czekał na dzieci radiowóz, który z uwagą oglądały i słuchały jego sygnałów.  

 

kz

  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami