Eliminujemy z dróg nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminujemy z dróg nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 04.05.2018

Efektem licznych kontroli drogowych oraz czujności grodziskich policjantów, a także zgłoszeń mieszkańców są zatrzymania niebezpiecznych użytkowników dróg. W ciągu ostatnich 3 dni funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu na drogach powiatu 3 kierowców i 6 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów po alkoholu.

Tylko w ciągu ostatnich trzech dni długiego weekendu na drogach powiatu grodziskiego ważną zasadę bezpieczeństwa, dotyczącą trzeźwości zbagatelizowało kolejnych 9 kierujących.

1 maja w miejscowości Tłuste policjanci zostali wezwani na nocną interwencję, która dotyczyła awantury między mężczyznami. Okazało się, że kierowca bmw uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 29-latka wyszło na jaw, że ma on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Kolejnego dnia przed 18.00 grodziscy policjanci, pełniący służbę na terenie miasta, zwrócili uwagę na daewoo tico, którym podróżowało 3 mężczyzn, nie korzystających z pasów bezpieczeństwa. Kontrola dokumentów i danych kierowcy wykazała, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący jeszcze przez ponad 2 lata. Sprawdzony na zawartość alkoholu w organizmie 20-latek, okazał się nietrzeźwy. Ponadto podczas kontroli pasażerów auta, policjanci ujawnili w nim 33-latka poszukiwanego przez sąd do ustalenia miejsca pobytu. Obaj mężczyźni swoją podróż zakończyli w komendzie.

3 maja policjanci grodziskiej drogówki podczas służby również zatrzymali niebezpiecznego kierowcę. Około 16.30 zostali wezwani na parking jednego z osiedli w mieście, gdzie miał zostać uszkodzony pojazd. Na miejscu okazało się, że użytkownik toyoty ujął kierowcę citroena, który wyjeżdżając uderzył w jego zaparkowany samochód i stojącego obok volkswagena. Policjanci natychmiast sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Szybko okazało się, że 61-latek ma w organizmie 2,5 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiada prawa jazdy. Na szczęście jego podróż ulicami miasta została w porę udaremniona.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Inną grupą użytkowników dróg, o bezpieczeństwo której policjanci szczególnie dbają w czasie majowych dni wolnych, są rowerzyści. Niestety wśród nich są również osoby zapominające o zagrożeniach powodowanych stanem nietrzeźwości. Od 1 do 3 maja na drogach powiatu grodziskiego funkcjonariusze zatrzymali 4 rowerzystów w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu. Taka podróż również może zakończyć się tragicznie dla kierującego rowerem lub stworzyć niebezpieczną sytuację dla innych uczestników ruchu drogowego.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują do kierujących, ich rodzin, znajomych i świadków o rozsądek, a do świadków takich zachowań o zgłaszanie ich w celu eliminowania tego zagrożenia z naszych dróg.

kz