Uczniowie z Bożej Woli poznali wiele zasad bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z Bożej Woli poznali wiele zasad bezpieczeństwa

Data publikacji 12.04.2018

W ciągu ostatnich 2 dni wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bożej Woli wzięli udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa, przeprowadzonych przez policjantów. Podczas spotkań funkcjonariusze uczyli i przypominali uczestnikom, jak należy zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia. Najmłodsi uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa na drogach i w szkole, dla młodzieży policjanci przygotowali rady dotyczące właściwych zachowań jako użytkownicy internetu.

Uczniowie wszystkich klas ze Szkoły Podstawowej w Bożej Woli uczestniczyli w spotkaniach, dotyczących ich bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Zajęcia przeprowadziła policjantka z grodziskiej komendy oraz jaktorowscy dzielnicowi.  

Podczas zajęć z najmłodszymi uczniami policjanci wiele uwagi poświęcili właściwemu zachowaniu dzieci na drogach. Przypomnieli zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcali do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczestnicy spotkania poznali także swoje obowiązki jako młodzi rowerzyści, a także pasażerowie samochodów. Policjantka zwróciła również uwagę na nieodpowiednie zachowania w szkole i przedstawiła ich konsekwencje.

Uczniowie klas IV-VI i gimnazjaliści podczas  swoich spotkań  przypominali sobie zasady bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych. Dowiedzieli się między innymi jakie problemy mogą wyniknąć z umieszczania w sieci ośmieszających kogoś materiałów, czy niewłaściwych zdjęć. Policjantka zwróciła  także uwagę na znajomości zawierane przez internet.

 

kz