Odpowiedzą za rozbój na znajomym - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój na znajomym

Data publikacji 05.03.2018

Pobiciem i zabraniem pieniędzy zakończyło się spotkanie mieszkańca Grodziska Maz. ze znajomymi. Grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie tego czynu. Dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją prokuratora wobec całej trójki zastosowane zostały policyjne dozory. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Po 21.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z pobiciem zgłaszającego. Z zebranych informacji wynikało, że mieszkaniec Grodziska Maz. podczas spotkania towarzyskiego, zakrapianego alkoholem, został kilkakrotnie uderzony przez dwóch znajomych, a towarzysząca im kobieta wyjęła siłą z jego kieszeni pieniądze. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania osób podejrzanych o agresywne zachowanie wobec mężczyzny. W mieszkaniu, gdzie odbywało się spotkanie, policjanci zatrzymali wskazaną im kobietę, a na ulicy dwóch pozostałych sprawców zdarzenia. Cała trójka była nietrzeźwa.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie Arkadiuszowi A., Karolinie R. i Piotrowi K. zarzutów wspólnego dokonania rozboju. Po przesłuchaniu całej trójki prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 30-latka, 34-latki i 39-latka policyjnych dozorów. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 

kz

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymaną kobietą
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną