Prowadzimy zajęcia o bezpieczeństwie w czasie ferii - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadzimy zajęcia o bezpieczeństwie w czasie ferii

Data publikacji 11.01.2018

W ostatnie dni przed feriami policyjny profilaktyk przeprowadza w placówkach oświatowych zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Uczestnikami takich spotkań byli wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Funkcjonariusz grodziskiej komendy przypominał im zasady właściwych zachowań w różnych miejscach i reagowania na zagrożenia. Zapewniał również o dbaniu przez policjantów o ich bezpieczeństwo w czasie ferii i gotowości do udzielania pomocy w różnych trudnych sytuacjach.

Bezpieczeństwo najmłodszych w czasie ferii zimowych jest dla policjantów ważnym elementem corocznej profilaktyki. Funkcjonariusz grodziskiej komendy przeprowadza zajęcia z tej dziedziny w placówkach oświatowych. Wczoraj w takich spotkaniach uczestniczyli wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym.

Młodsi i starsi uczestnicy dowiedzieli się co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na zagrożenia. Policjant przypominał zasady zachowania w domu, na podwórku i na drodze. Zwrócił uwagę na miejsca zimowych zabaw i właściwe reagowanie na osoby obce. Starszym uczniom podpowiadał jak bezpiecznie korzystać z internetu i uczestniczyć w spotkaniach z rówieśnikami. Funkcjonariusz sprawdzał także czy dzieci znają numery alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypominał jak prawidłowo podróżować samochodem i zachęcał do używania elementów odblaskowych podczas każdej pieszej podróży.

Uczestnicy spotkań mieli też okazję poznać zadania policjantów, szczególnie w czasie takich dni, jak ferie zimowe. Funkcjonariusz zapewniał wszystkich, że w każdej sytuacji zagrożenia, właśnie u policjantów mogą znaleźć pomoc.

 

kz