Przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 05.01.2018

Uczniowie z grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 wzięli udział w policyjnej prelekcji na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie przypomniał uczestnikom, jak należy zachowywać się w różnych miejscach, aby nie narazić się na zagrożenia. Wskazywanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

Podczas prelekcji zorganizowanej dla uczniów grodziskiej „Jedynki”, policyjny profilaktyk przekazywał wiedzę potrzebną do bezpiecznego spędzania czasu w czasie zimowego wypoczynku w domu i poza nim, na drodze, na lodowisku, a także w sieci. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich, gdy zapomną o zasadach ostrożności. 

Policjant wiele uwagi poświęcił właściwemu zachowaniu dzieci na drogach. Przypomniał zasady jakie obowiązują wszystkich pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a także w czasie przemieszczania się po drogach poza terenem zabudowanym po zmroku. Zachęcał do używania elementów odblaskowych także w ciągu całej doby, na wszystkich innych drogach. Uczniowie poznali także swoje obowiązki jako pasażerowie samochodów i autokarów podczas wyjazdów w czasie ferii.

Funkcjonariusz zaprezentował również uczestnikom spotkań filmy profilaktyczne, dotyczące bezpiecznych zachowań podczas samodzielnego pobytu w domu, w czasie zabaw na świeżym powietrzu, głównie w pobliżu zbiorników wodnych, a także jako użytkownicy internetu.

Uczniowie zostali poproszeni o przekazywanie poznanych zasad rówieśnikom i rodzicom, aby wszyscy każdego dnia, a szczególnie w czasie wolnym od zajęć szkolnych,  dbali o swoje bezpieczeństwo.

 

kz