Wykorzystał otwarte drzwi auta - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał otwarte drzwi auta

Data publikacji 05.01.2018

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 37-latka, podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wykorzystał otwarte drzwi samochodu i zabrał z niego portfel właściciela. Paweł W. usłyszał zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze. Dokonanie tego przestępstwa zagrożone jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży portfela, grodziscy policjanci rozpoczęli działania wykrywcze. Z zawiadomienia wynikało, że właściciel zostawił przed posesją otwarty samochód, w którym był portfel z dokumentami i pieniędzmi. Nieznany sprawca zabrał rzeczy ze schowka auta.

Policyjne ustalenia szybko doprowadziły do wytypowania osoby podejrzanej o ten czyn. Kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania 37-latka i zatrzymali go. Paweł W. usłyszał zarzut kradzieży portfela. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze grzywny.

Przypominamy  kierowcom i pasażerom samochodów o zasadach ostrożności . Nawet  chwilowe pozostawienie otwartych drzwi w aucie może być okazją do kradzieży przedmiotów pozostawionych w środku. Zamykajmy samochód podczas każdego parkowania, a portfele, telefony, laptopy, czy inne wartościowe rzeczy zawsze zabierajmy ze sobą. Okazja czyni złodzieja!

kz