Bezpieczne Mikołajki w Milanówku - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Mikołajki w Milanówku

Data publikacji 06.12.2017

Dziś na ulicach Milanówka użytkownicy dróg mogli spotkać wyjątkową ekipę stróżów prawa. Policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzili wspólne kontrole, podczas których sprawdzana była trzeźwość kierowców, a piesi i rowerzyści dowiadywali się, jak ważna jest ich widoczność na drodze. Wszystkie kontrolowane osoby otrzymywały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe w ramach realizowanego dziś „Dnia odblasków 2017”. Działania zachęcające do używania odblasków są prowadzone przez grodziskich policjantów także w innych miejscach powiatu.

Mikołajki oraz „Dzień odblasków” były okazją do realizacji niecodziennych działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach przez policjantów i przedstawicieli innych służb. W Milanówku policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzali wspólne kontrole użytkowników dróg. Kontrole przebiegały w świątecznej scenerii, a dla każdej sprawdzanej osoby funkcjonariusze mieli upominki w postaci elementów odblaskowych. Podczas sprawdzania trzeźwości kierowcy i pasażerowie dowiadywali się jak bezpiecznie podróżować  samochodem o tej porze roku, a piesi i rowerzyści byli zachęcani do używania odblasków w każdym miejscu.

Podczas wszystkich dzisiejszych służb policjanci  szczególnie dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach „Dnia odblasków 2017” w różnych miejscach powiatu funkcjonariusze przekazują pieszym i rowerzystom ważne informacje  na temat ich widoczności na drogach i wręczają świecące zawieszki, które w znacznym stopniu ją poprawiają. Życzeniem policjantów jest, aby użytkownicy dróg pamiętali o tym nie tylko w wyjątkowe dni, ale podczas każdej pieszej, czy rowerowej podróży.

kz

  • Mikołajkowe działania w Milanówku
  • Mikołajkowe działania w Milanówku
  • Mikołajkowe działania w Milanówku
  • Mikołajkowe działania w Milanówku
  • Mikołajkowe działania w Milanówku
  • Działania policjantów w Dniu Odblasków