15-latek wypatrzony w oku kamery - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek wypatrzony w oku kamery

Data publikacji 15.11.2017

Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu, grodziscy policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia publicznego mienia. Zatrzymany 15-latek odpowie za wybicie szyby na przystanku oraz zniszczenie lustra drogowego. Po przedstawieniu nastolatkowi zarzutów, funkcjonariusze przekażą sprawę do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Natychmiast po informacji o zniszczeniu przystanku autobusowego w rejonie dworca PKP w poszukiwania sprawcy zaangażowali się grodziscy policjanci i strażnicy miejscy. Po dokładnej analizie nagrań z kamer miejskiego monitoringu operator przygotował materiały, które mogły dotyczyć tego zdarzenia i przekazał je funkcjonariuszom. Policjanci  szybko ustalili i dotarli do 15-latka, podejrzewanego o wybicie szyby w wiacie przystankowej. Nieletni, przebywający na przepustce z ośrodka socjoterapeutycznego, przyznał się do strzelania w przystanek nabojami z wiatrówki.

Podczas dalszych czynności policjanci  ustalili, że w ten sam sposób nastolatek zniszczył wcześniej lustro drogowe ustawione przy jednej z posesji. Straty poniesione na skutek uszkodzeń zostały wycenione na 1200 złotych. Nieletni usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

kz