Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „BEZPIECZNY UCZEŃ” w grodziskiej „dwójce”

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego realizują działania dotyczące bezpieczeństwa na drogach, kierowane do uczniów szkół podstawowych. Tym razem funkcjonariusze przyjechali na zajęcia do grodziskiej Szkoły Podstawowej Nr 2. Podczas spotkań mundurowi omawiają przede wszystkim zasady poruszania się po drogach i przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych. Prowadzony program ma na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Realizując "Program działań Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych w garnizonie stołecznym w 2017 roku", policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne na terenie powiatów garnizonu stołecznego. Celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez zachęcenie dzieci do stosowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Spotkania o takiej właśnie tematyce rozpoczęły się wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 2. Podczas zajęć z uczniami funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Policjanci wyjaśniali, jak ważna jest widoczność pieszych i rowerzystów na drogach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przekonywali najmłodszych użytkowników dróg o tym, że odblaski mogą uratować im życie.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymują od policjantów stołecznej drogówki odblaskowe opaski lub zawieszki, przekazane na cele działań przez podmioty zajmujące się poprawą bezpieczeństwa drogowego (m. in. od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Tramwajów Warszawskich, Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze zachęcają wszystkich użytkowników dróg do korzystania z odblaskowych przedmiotów podczas każdej pieszej, czy rowerowej podróży.

 

 kz

  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych
  • Policjant na zajęciach profilaktycznych