Policjant na przedszkolnej lekcji bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na przedszkolnej lekcji bezpieczeństwa

Data publikacji 06.11.2017

Policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, zorganizował kolejne spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom wiele zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

Podczas rozmowy z dziećmi z grodziskiego Przedszkola Tosi i Franka policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem zajęć w każdej grupie było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w pracy. Wszystkie dzieci chętnie przymierzały policyjne czapki i pozowały do zdjęć z lizakiem i kajdankami u boku.

 

kz

  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami