Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O Krajowej Mapie Zagrożeń i aplikacji Moja Komenda na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 02.11.2017

Policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną kolejny już raz spotkał się z osobami starszymi z grodziskiej Rady Seniorów. Tym razem uczestnicy poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze, a także nowe możliwości kontaktu z policjantami i zgłaszania zagrożeń poprzez aplikację „Moja Komenda” i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusz przypomniał także nowe formy oszustw metodą „na policjanta” i instruował, jak nie paść ofiarą tego przestępstwa.

Policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy już po raz kolejny został zaproszony na spotkanie z osobami starszymi zorganizowane przez Grodziską Radę Seniorów. Drugim prelegentem był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, który przedstawił uczestnikom zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Przygotowana z tej okazji policyjna prezentacja zawierała między innymi informacje na temat jesiennych zagrożeń w ruchu drogowym. Policjant zwracał szczególną uwagę na obowiązek, a także potrzebę używania przez pieszych  elementów odblaskowych, a przez rowerzystów- dobrze oświetlonych jednośladów. W związku z występującymi w dalszym ciągu przypadkami oszustw metodą „na policjanta”, funkcjonariusz omówił nowe sposoby działania przestępców, wyłudzających pieniądze od osób starszych i radził, jak ustrzec się tego zagrożenia.

Kolejnym tematem spotkania były nowe formy kontaktu obywateli z policjantami i możliwości zgłaszania zagrożeń. Funkcjonariusz zaprezentował seniorom działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i zachęcał do korzystania z nich.

 

kz