Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zorganizował przedszkolną lekcję bezpieczeństwa

Data publikacji 29.09.2017

Policjant z grodziskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, zorganizował kolejne spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusz przypominał uczestnikom wiele zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego i radiowozu. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

 Podczas rozmowy z dziećmi z przedszkola w Żabiej Woli policjant  wyjaśniał na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem zajęć w każdej grupie było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusz przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w pracy. Na zakończenie spotkań na przedszkolnym dziedzińcu czekał na dzieci radiowóz, który z uwagą oglądały i słuchały jego sygnałów.  

 

kz

  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjant na spotkaniu z przedszkolakami