Seniorzy wyposażeni w odblaski i wiedzę o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy wyposażeni w odblaski i wiedzę o bezpieczeństwie

Data publikacji 13.09.2017

Podczas kolejnego spotkania z policyjnym profilaktykiem, seniorzy z dzielnicy Łąki otrzymali elementy odblaskowe. Policjant przypomniał uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w życiu codziennym. Nie zabrakło również ostrzeżeń przed oszustami działającymi metodą „na policjanta”.

Seniorzy z dzielnicy Łąki po raz kolejny spotkali się z policyjnym profilaktykiem, aby rozmawiać o swoim bezpieczeństwie. Tym razem głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusz na podstawie prezentacji i doświadczeń z codziennej służby wskazywał najczęściej popełniane błędy na drogach i przypominał zasady prawidłowych zachowań podczas każdej podróży. Apelował również o używanie oświetlonych rowerów i elementów odblaskowych na ubraniach, nie tylko po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym, a także o właściwe zabezpieczanie jednośladów. Po informacjach jak ważna jest widoczność na drodze, każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaskową opaskę.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia seniorom o ciągle aktualnych zagrożeniach oszustwami. Funkcjonariusz przekazał informacje o nowych sposobach popełniania tego przestępstwa metodą „ na policjanta”. Apelował o ostrożność podczas każdej rozmowy telefonicznej i kontaktów z obcymi osobami, które interesują się oszczędnościami  osób starszych i wskazywał sposoby ustrzeżenia się przed stratami finansowymi.

 

kz