Odpowie za włamanie i nękanie - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie i nękanie

Data publikacji 11.09.2017

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali 36-latka podejrzanego o włamanie. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że ten sam mężczyzna może być sprawcą nękania i kierowania gróźb karalnych. Łukasz P. usłyszał zarzuty wszystkich trzech przestępstw. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał karze za ten czyn. Prokurator zdecydował także o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru jako środka zapobiegawczego w sprawie uporczywego nękania.

Po zgłoszeniu włamania do jednego z mieszkań w mieście, grodziscy policjanci szybko wytypowali i zatrzymali 36-latka podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna miał wyłamać drzwi i zabrać z lokalu pieniądze i telefon. Podczas wykonywanych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze przeanalizowali wcześniejsze zawiadomienia dotyczące tej samej osoby. Z policyjnych materiałów wynikało, że wobec mężczyzny toczy się postępowanie o nękanie innych osób, a w ostatnim czasie wpłynęło również zawiadomienie o kierowaniu wobec nich gróźb karalnych.

Po zebraniu materiałów w obu sprawach Łukasz P. usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się do włamania i dobrowolnie poddał karze za to przestępstwo. Decyzją prokuratora został wobec niego zastosowany również policyjny dozór i zakaz zbliżania do osób, które zgłosiły uporczywe nękanie i groźby.

kz