Nastolatek odpowie za znieważenie policjantów - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odpowie za znieważenie policjantów

Data publikacji 01.09.2017

17-latek odpowie za znieważenie interweniujących policjantów. Młody mężczyzna został zatrzymany przez grodziskich funkcjonariuszy w nocy po awanturze, jaką wywołał w miejscu publicznym. Po wytrzeźwieniu ze stanu prawie 2 promili alkoholu w organizmie, Kacper B. usłyszał zarzut karny. Nastolatek przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania czynności służbowych grozi nawet roczne pozbawienie wolności.

Przed 23.00 grodziscy policjanci zostali wezwani przez pracownika ochrony na interwencję w okolicy Stawów Walczewskiego. Z informacji wynikało, że jeden z mężczyzn awanturuje się i pracownik obawia się jego agresywnego zachowania. Zgłaszający wskazał przybyłym na miejsce funkcjonariuszom osobę zakłócającą porządek publiczny. Mimo wielokrotnego wzywania do właściwego zachowania młody mężczyzna wykrzykiwał obraźliwe słowa wobec policjantów, próbował odejść z miejsca interwencji i nie reagował na żadne polecenia.

Chwilę później awanturnik został obezwładniony i zatrzymany.  17-latek  nie zmienił swojego obraźliwego zachowania również podczas transportu do jednostki i w samym budynku . Badanie trzeźwości  nastolatka wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu Kacper B. usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego pełniącego czynności służbowe. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Taki czyn zagrożony jest karą nawet roku pozbawienia wolności.

kz