Wróć bezpiecznie z wakacji - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wróć bezpiecznie z wakacji

Data publikacji 31.08.2017

Ostatnie dni wakacji to czas zwiększonego ruchu na drogach, związanego z powrotami z wczasów, urlopów i wyjazdów rodzinnych. Pojazdami podróżują w tym czasie często całe rodziny. Kierowcy, chcąc jak najszybciej dotrzeć do domu, nie zawsze pamiętają o przestrzeganiu przepisów i zasad bezpieczeństwa na drogach.

Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie nie dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że czasem chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy.

Przypominamy o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu, czego przy większym natężeniu ruchu na drogach nie brakuje. Apelujemy również o zwrócenie uwagi na innych użytkowników dróg, szczególnie tych najmłodszych, którzy jako piesi lub rowerzyści nie zawsze mają świadomość własnych błędów. Pamiętajmy też o motocyklistach, którzy również korzystają jeszcze z letniej pogody. Przed tragediami na drodze chroni ostrożność oraz umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania na różne sytuacje.

Aby ten szczególny okres wakacji był jak najbezpieczniejszy, policjanci prowadzą wzmożone działania na drogach. Funkcjonariusze zwracają uwagę na wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie zaś uwzględniają, często zapominane przez kierujących, zasady przewożenia najmłodszych. Kontrole dotyczą też m.in. stanu trzeźwości kierujących, prędkości jazdy, stanu technicznego pojazdów.

Rozwagą za kierownicą i przestrzeganiem przepisów zadbajmy, aby ostatnie dni wakacji były dla wszystkich spokojne i bezpieczne.

kz