Zatrzymani podczas kradzieży paliwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas kradzieży paliwa

Data publikacji 30.08.2017

Grodziscy policjanci zakończyli nocną interwencję zatrzymaniem mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. W pobliżu miejsca interwencji funkcjonariusze znaleźli auto z uszkodzonym bakiem, z którego był spuszczany olej napędowy. W samochodzie 38 –latka i 35–latka zostały zabezpieczone urządzenia służące do włamań do zbiorników paliwa. Arkadiusz S. i Mariusz S. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

Około 23.30 grodziscy policjanci otrzymali informację o osobach, które podejrzanie zachowują się na jednym z parkingów w mieście. Natychmiast na miejsce dotarła załoga patrolowa i zastała tam dwóch mężczyzn stojących w pobliżu zaparkowanego peugeota. Po sprawdzeniu auta, funkcjonariusze zauważyli uszkodzony zbiornik, z którego do kanistrów było spuszczane paliwo. Policjanci natychmiast przeszukali samochód, którym przyjechał 38–latek i 35–latek. W bagażniku znaleźli śrubokręt, siekierę i lejek, które mogły służyć do uszkodzenia baku i kradzieży paliwa z pojazdu.

Przedmioty zostały zabezpieczone, a osoby podejrzane o włamanie do zbiornika i próbę kradzieży zatrzymane. Policjanci ustalili właściciela uszkodzonego samochodu i potwierdzili dokonanie przestępstwa na jego szkodę, przez które poniósł straty prawie 900 złotych. Dalsze czynności pozwoliły na przedstawienie zarzutów karnych Mariuszowi S. i Arkadiuszowi S. Obaj mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

kz

  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn
  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn