Seniorzy z Podkowy Leśnej poznawali zasady bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Grodzisku Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy z Podkowy Leśnej poznawali zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 29.06.2017

Wczoraj policjant z grodziskiej komendy przeprowadził pierwsze z serii spotkań z członkami Klubu Seniora przy podkowiańskim OPS. Podczas rozmowy funkcjonariusz przestrzegał przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Apelował o ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i nie przekazywanie im żadnych pieniędzy. Uczestnicy poznali również zasady bezpieczeństwa w różnych innych sytuacjach życiowych, a także podczas letnich podróży.

Podczas spotkania z członkami Klubu Seniora policjant na podstawie przykładów z terenu powiatu grodziskiego przekazywał informacje o metodach, które wykorzystywane są przez przestępców wobec osób starszych po to, aby wyłudzić od nich pieniądze. Funkcjonariusz podpowiadał jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za członka rodziny, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.  

Policjant przypomniał uczestnikom dwie podstawowe zasady, które obowiązują w takich sytuacjach:

  1. Policjant nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
  2. Policja nigdy nie prosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu (np. koszu na śmieci)!

Wśród tematów pierwszego z serii spotkań były również zasady ostrożności podczas innych kontaktów z nieznanymi osobami, a także bezpieczeństwo drogowe. Podobne spotkania z policjantami dla tej grupy będą odbywały się cyklicznie. Podczas każdego z nich funkcjonariusz będzie przekazywał ważne informacje, dzięki którym osoby starsze będą bardziej świadome czyhających na nich zagrożeń.

 kz